TR | EN

1975 Gaziantep doğumlu olan Murathan Bostancı, Gaziantep Lisesi 1992 mezunudur. 1993 den 2000 yılına kadar Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümünde öğrenci olmuş, bunun yanında 1997 yılına kadar Ankara Üniversitesinde Bilgi İşlem Daire Başkanlığında Sistem Yöneticisi olarak çalışmıştır.

Kiralık hat sistemleri, Internet Servis Sağlayıcı uygulamaları, Arama teknolojileri, Linux Sistemler, Internet sunucular, Kablo tv alt yapısı üzerinden Internet uygulamaları başta olmak üzere bir çok konuda tecrübesi olan Murathan Bostancı, 1997 yılından 2006 yılına kadar sırasıyla RAKSNet A.Ş. , GedikNET A.Ş. ve Interaktif Telekom A.Ş. de Network Sorumlusu - Sistem Yöneticisi olarak çalışmıştır.

2006 yılında Interaktif Hosting'e , 2007 yılında Arama Hosting'e kurucu ortak olmuş. 2008 Yılında tüm ortaklıkları Para Bilgi Teknolojileri çatısında toplayarak uzman arkadaşlarıyla Para Bilgi Teknolojileri'ni kurmuştur. Halen Para Bilgi Teknolojilerinde kurucu ortak olarak çalışmalarına devam etmektedir.